Europa League - Qualifications : 1er Tour

Aller
Mardi 10 juillet 2018
GEOFC Samtredia 0 - 1 FC Tobol KostanaïKAZ
Mercredi 11 juillet 2018
ARMFC Banants Erevan 1 - 2 FK SarajevoBIH
MKDFC Rabotnički Skopje 2 - 1 Budapest Honvéd FCHUN
LIEFC Vaduz 1 - 0 PFK Levski SofiaBUL
LUXCS Fola Esch 0 - 0 FC PristinaKOS
FARKÍ Klaksvík 1 - 2 FK Žalgiris VilniusLTU
NIRGlenavon FC 2 - 1 Molde FKNOR
Jeudi 12 juillet 2018
ARMFC Pyunik Erevan 1 - 0 FK Vardar SkopjeMKD
LVAFK Ventspils 5 - 0 KS Luftëtari GjirokastërALB
GEOFC Chikhura Sachkhere 0 - 0 Beitar Jérusalem FCISR
ALBFK Partizani Tirana 0 - 1 NK MariborSVN
SVNNK Rudar Velenje 7 - 0 SP Tre FioriSMR
FINIlves Tampere 0 - 1 PFC Slavia SofiaBUL
MLTBalzan FC Hamrun 4 - 1 Keşla FK BakouAZE
LTUFK Trakai 0 - 0 FC Irtych PavlodarKAZ
ESTFCI Levadia Tallinn 0 - 1 Dundalk FCIRL
FINKuPS Kuopion Palloseura 0 - 1 FC CopenhagueDEN
KAZFK Qabala 0 - 2 FC Progrès NiederkornLUX
FINFC Lahti 0 - 3 FH HafnarfjörðurISL
ESTFC Narva Trans 0 - 2 FK Ž SarajevoBIH
LVAFK Liepāja 0 - 3 BK Häcken GöteborgSWE
AZENeftçi PFK Bakou 3 - 1 Újpest FCHUN
IRLDerry City FC 0 - 2 FK Dinamo MinskBLR
WALGap Connah's Quay FC 1 - 3 Chakhtior SalihorskBLR
MDACS Petrocub Hînceşti 1 - 1 NK OsijekCRO
CYPA Famagouste FC 2 - 1 KF LaçiALB
HUNFerencváros TC 1 - 1 Maccabi Tel-Aviv FCISR
MDAFC Milsami Orhei 2 - 4 ŠK Slovan BratislavaSVK
BULCSKA Sofia 1 - 0 Riga FCLVA
LUXRacing FCU Luxembourg 0 - 2 FC ViitorulROU
ANDUE Engordany 0 - 3 FC Kaïrat AlmatyKAZ
BIHNK Široki Brijeg 2 - 2 NK DomžaleSVN
FARB36 Tórshavn 0 - 0 OFK TitogradMNE
POLGórnik Zabrze 1 - 0 FC Zaria BălţiMDA
IRLShamrock Rovers FC 0 - 1 AIK Solna FSWE
LTUFC Stumbras Kaunas 1 - 0 Apollon Limassol FCCYP
ISLÍBV Vestmannaeyja 0 - 4 Sarpsborg 08 FFNOR
MNEFK Rudar Pljevlja 0 - 3 FK Partizan BelgradeSRB
MNEFK Budućnost Podgorica 0 - 2 FK AS TrenčínSVK
SCORangers FC Glasgow 2 - 0 KF ShkupiMKD
SRBFK Spartak Subotica 1 - 1 Coleraine FCNIR
NIRCliftonville FC 0 - 1 FC Nordsjælland FarumDEN
POLKKS Lech Poznań 2 - 0 FC Gandzasar KapanARM
SCOHibernian FC 6 - 1 NSÍ RunavíkFAR
SRBFK Radnički Niš 4 - 0 Gżira United FCMLT
SVKFK Dunajská Streda 1 - 1 FC Dinamo TbilisiGEO
ISLU Stjarnan 3 - 0 JK Nõmme KaljuEST